Објекат ,,Лептирић”, старија вртићка група и група у години пред полазак у школу, Пројекат ,,Свемир

Током пројекта „Свемир“, у сарадњи са родитељима настала је просторна целина „свемирска станица“. Родитељи су се радо одазвали позиву и у кратком року донели сав потребан материјал, а васпитачице су заједно са децом изградиле ову просторну целину. Деца су нестрпљиво чекала да се целина формира, како би своје време проводила у њој. Поред деце из групе, у свемирској станици су уживала деца из целог објекта. При довођењу и одвођењу деце, родитељи би застајкивали на вратима, како би видели свемирску станицу, а и саслушали дечије узбуђено препричавање догађаја која су се одвијала у овој целини.

Остварена је сарадња и са Домом здравља од ког смо добили скафандер који је искоришћен за костимирање мајке једног детета из групе. Она се „прерушила“ у астронаута и као унука Јурија Гагарина дошла у посету. Деца су била изненађена и одушевљена, имала су много питања и у сваком тренутку су желела да додирну, али и испробају астронаутску опрему.